FAQ - pytania i odpowiedzi

PYTANIA

ODPOWIEDZI

Jak opisałabyś swój styl jako fotografa z Krakowa, z Polski?

Zawsze trudno jest skategoryzować czyjś styl, ale trzy słowa mogą pomóc opisać mój i powiedzieć trochę, co kocham na zdjęciach: autentyczność, ciepło, uczucia. Spontaniczne chwile przychodzą, gdy nikt wokół ciebie nie jest zawstydzony, więc zawsze staram się być bardziej przyjacielem niż usługodawcą, bardziej obserwatorem niż kreatorem i bardziej szczerym uśmiechem niż poważnym artystą. Uważam, że styl moich zdjęć to nie tylko klatki zdjeć i postprodukcja, ale także atmosfera, którą tworzę z parą od pierwszego spotkania przy lemoniadie czy podczas rozmów przez Skype'a. Jeśli zaczniemy lubić się od samego początku - autentyczność, ciepło, uczucia od razu wychodzą na jaw. Może tak właśnie buduję swój styl...

Jak opisałbyś swoje podejście do postprodukcji - obrabiania zdjęć?

Mam nadzieję, że moja postprodukcja pomoże zrozumieć oglądającym fotografie to, co widzę i co czuję w ciągu dnia. Uwielbiam mój ciepły zielony kolor i ogólnie ciepło na zdjęciach. Odkąd pamiętam uwielbiałem nosić okulary przeciwsłoneczne z żółtawym szkłem, dającym żółte zabarwienie. Wtedy świat, który widzę, jest zdecydowanie cieplejszy, bardziej taki, jaki wolę, aby był. Na moich zdjęciach próbuję zapisać moją wersję otoczenia, która jest pełna ciepłych kolorów, odrobiny magii i ducha miłości.

Jakiego sprzętu fotograficznego używasz?

Na razie używam najnowszych bezlusterkowców marki Sony, ale szczerze mówiąc, nigdy nie myślałem, że to sprzęt robi zdjęcia. Mam tylko nadzieję, że aparaty nigdy nie ograniczą moich możliwości. Czasami dodaję też do swojej pracy gadżety z zupełnie innych dziedzin życia.

2
of
8