Sesja na oświadczyny w Krakowie, czyli gdzie oświadczyć się w Krakowie?

Pomysły na oświadczyny w Krakowie

Zaręczyny muszą być czymś do zapamiętania. Powodów by były niezapomniane jest przynajmniej kilka. Niech to będzie wyjątkowe dla was dwoje miejsce, szczególny czas jak choćby rocznica poznania czy właśnie sam oryginalny i nieoczywisty pomysł organizacji. Kraków to dobre miasto by oświadczyć się wybrance.

Jak zaplanować zaręczyny w Krakowie?

Istnieje wiele możliwości na oświadczyny w Krakowie – może to być dach kamienicy lub Akademii Muzycznej, hotelowa restauracja czy po prostu wschód słońca w okolicach Rynku Głównego. Poniżej przedstawiam listę 15 niestandardowych miejsc na oświadczyny w Krakowie. Pamiętaj jednak, że to miasto daje nieskończoną liczbę podobnych pomysłów. Podczas planowania, warto zastanowić się nie tylko nad miejscem, ale także czy chcielibyście mieć z tego wydarzenia pamiątkę w postaci zdjęć. Wynajęcie profesjonalnego fotografa na oświadczyny w Krakowie pozwoli Wam w przyszłości mieć zapisaną tę chwilę na zdjęciach. Wiem, że często z powodu szoku i silnych emocji, nie pamięta się wielu szczegółów. Wtedy na pomoc przychodzą fotografie.

Daj mi znać o planach

Kraków: Fotograf na oświadczyny niespodziankę

Domyślam się, że chcesz przygotować niespodziankę. Dobrym pomysłem jest by przyszła narzeczona nie spodziewała się zaręczyn od samego początku spotkania. W takim wypadku fotograf w pierwszych chwilach musi być niezauważony. Można to różnie zaimprowizować. Jeśli wybierzesz miejsce w plenerze, np. duży plac jak krakowski Rynek Główny, Plac Szczepański czy uliczki Starego Miasta, ale także park lub inne miejsce, gdzie potencjalnie mogą być po prostu inni przechodnie – sprawa jest ułatwiona. Będę fotografował z oddali, tak jakby mógł to zrobić każdy potencjalny spacerowicz. Wcześniej jednak dostaniesz ode mnie wskazówki jak mniej więcej się ustawić by wszystko wyszło idealnie. W innym wypadku, np. w ograniczonej przestrzenią restauracji lub kwiaciarni sprawy trzeba dogadać z właścicielami miejsca. Chętnie pomogę w ustaleniu szczegółów w obu przypadkach.

Sesja zaręczynowa w Krakowie – historia miłości na zdjęciach

Jako fotograf zakochanych par jestem zawsze ciekawy waszej historii. Interesuje mnie jak się poznaliście, co robicie i lubicie. Musisz wiedzieć, że dla mnie, tego, który ma uwiecznić Wasze oświadczyny w Krakowie, nie ma różnicy jak długo ze sobą jesteście – czy jest to sześć miesięcy bycia razem czy kilka lat! Ten krok – zaręczyny – jest tak mocny, że cała reszta liczy się mniej.

10 zdjęć z zaręczyn? Ile to będzie kosztowało?

Chciałbym dostać choćby kilkanaście zdjęć z takich zaręczyn w Krakwie – piszecie i pytacie o cenę, moją ofertę. Chcecie po prostu wiedzieć ile to będzie kosztowało. Odpowiedź dostaniesz tak szybko jak to możliwe – najpewniej chwilę po twoim kontakcie mailowym. Można więc sesję fotograficzną na oświadczyny planować dużo wcześniej, a można próbować ogarnąć to w kilka godzin. Nawet zimowe zaręczyny w Krakowie zaplanowane rano są możliwe do sfotografowania tego samego dnia. Nie zwlekaj i napisz w mailu jakie masz oczekiwania. Możesz spokojnie zacząć wiadomość tak: „Cześć! Znalazłem ciebie (tu wpisz gdzie) jako fotografa na oświadczyny w Krakowie. Planuję to zrobić jutro. Mam pomysł (tu wpisz jaki). Daj znać ile to kosztuje i co dostanę w zamian…”. Im więcej szczegółów dostanę (miejsce, pomysł, oczekiwania) tym lepiej i szybciej będę mógł odpowiedzieć.

Krótka fotograficzna sesja zaręczynowa

Podczas ‚oświadczyn niespodzianki’ będę fotografował z oddali. Jednak takie spotkanie was dwoje z fotografem to świetna okazja by zostać z nim trochę dłużej. Choćby na 15 minut, tak by zrobić krótką sesję zaręczynową zaraz po tym, gdy ona powie TAK. Sesja, a raczej pewnie taki krótki spacer – kiedy wy jesteście w miłym nastroju, jeszcze trochę zszokowani i wciąż pełni emocji – to idealny moment by uwiecznić na zdjęciach. Nie odmawiajcie sobie tego.

Gdzie oświadczyć się w Krakowie? Lista TOP 15 miejsc w Krakowie, gdzie można się oświadczyć, by ona powiedziała TAK:

 1. Kopiec Krakusa o zachodzie słońca
 2. Restauracja na dachu z widokiem na Wawel lub dach Akademii Muzycznej z widokiem na Rynek Główny
 3. Rynek Główny w okolicy pomnika Adama Mickiewicza o wschodzie słońca
 4. Plaża bez ludzi – np. Bagry, Przylasek Rusiecki czy Kryspinów
 5. Stolik przy oknie w restauracji przy Rynku w Krakowie
 6. Okolice waszej Uczelni – np. piękne ogrody Akademii Górniczo-Hutniczej czy Uniwersytet Jagieloński na krakowskich plantach
 7. Nowohucka Aleja Róż z bukietem róż
 8. Wasz ulubiony park na spacery – Park Krakowski, Jordana czy ogrody Krakowian (każda dzielnica ma taki kieszonkowy park) lub Ogród Botaniczny
 9. Dziedziniec królewskiego zamku – Wawel jako miejsce na oświadczyny
 10. Osiedle, w którym pragniecie razem zamieszkać
 11. Kładka Ojca Bernatka z kłódkami miłości łącząca Kazimierz i Podgórze
 12. Park w Mogilanach z widokiem na góry – to tylko 30 minut jazdy samochodem
 13. Kawiarnia, w której spotkaliście się po raz pierwszy
 14. Skałki w podkrakowskich dolinkach (np. Dolina Bolechowicka) czy nieczynny kamieniołom wapienia w Zabierzowie
 15. Statek lub barka pływająca po Wiśle lub po prostu zacumowana w Krakowie

Jeśli podjąłeś decyzję o oświadczynach, daj znać. Chętnie sfotografuję lub sfilmuję Wasze zaręczyny.

Instagram || lista miejsc na sesję ślubną, czyli pomysły gdzie zrobić zdjęcia ślubne w okolicy Krakowa || film ślubny Kraków – kamerzysta na wesele

Przydatne? Możesz mi łatwo podziękować.

Postaw mi kawę na buycoffee.to